(Yeni gönderilen iletileri göster.) (İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.)  
Arama Yap: (Gelişmiş Arama)  

Yanıtla  
Sayfa [1] 2 3 [Aşağı git]
  Merve Boluğur "Kuzey Güney Dizisi" Haberleri  (Okunma sayısı 1807 defa) Bu Konuda Ara  
15 Haziran 2012, 14:10:16
Çevrimdışı Meva
Statü: VİP Üye
İleti Sayısı: 18478

Merve Boluğur "Kuzey Güney Dizisi" Haberleri

Kuzey Güney Dizisi Haberlerini Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...
Mesajı Paylaş | (Kayıtlı)

Bazı İnsanlar; Bazen İnsanlar !...
[/i]
25 Haziran 2012, 19:06:36
Çevrimdışı Meva

Ynt: Merve Boluğur "Kuzey Güney Dizisi" Haberleri

Boksör Kıvanç

Yeni sezonun iddialı dizisi Kuzey ve Güney'in ilk fragmanı yayınlandı.

Senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu'nun kaleme aldığı dizide başrolleri Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşıyor.
Birbirine zıt karakterlerdeki iki erkek kardeşin hikayesinin konu edildiği Kuzey ve Güney Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Hürriyet- Kelebek

[/i]
25 Haziran 2012, 19:07:23
Çevrimdışı Meva

İşte Kuzey Güney ekibi

Dizi 9 Eylül'de Kanal D'de başlıyor.

Kanal D'nin iddialı dizi Kuzey Güney ekibi de Kanal D'nin yeni sezon çekimleri için kamera karşısına geçti. Buğra Gülsoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Öykü Karayel ve Bade İşçil'in yer aldığı, Mehmet Ada Öztekin?in yöneteceği dizinin çekimlerine başlandı. Senaryosunu Melek Gençoğlu ile Ece Yörenç?in yazacağı dizinin başrolündeki iki kardeşten Kuzey?i Kıvanç Tatlıtuğ, Güney?i de Buğra Gülsoy canlandıracak.

[/i]
25 Haziran 2012, 19:07:57
Çevrimdışı Meva

Sanal Alem Yönünü Şaşırdı!

Kanal D’nin iddialı dizisi ‘Kuzey Güney’in ilk bölümü, sanal alemi de hareketlendirdi. Twitter ve Facebook üzerinden ‘canlı’ yorumlar yapan izleyiciler, dizinin ‘tuttuğunu’ şimdiden müjdeler gibiydi

* Dizi başladığı andan itibaren sanal alemde yorum yapmaya başlayan izleyiciler, özellikle Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuk performansını ve dizi için geliştirdiği kaslarını konuştu.
* En çok dikkat çeken sahneler, Star TV’de yayınlanacak ‘Firar’ dizisinin reklamının yapılması ve Tatlıtuğ’un Şahan Gökbakar’ın oynadığı ‘Recep İvedik’ karakterini taklit etmesi oldu.
* Aynı kıza aşık olan, zıt karakterli iki kardeşin öyküsünü anlatan ‘Kuzey Güney’, geçen sezonun ses getiren dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’la rekabet edecek. Aynı gün ve saatte yayınlanan dizilerin reyting karnesi merak ediliyor.

İlk bölümü ekiple birlikte izleyen Kıvanç Tatlıtuğ, Twitter’daki yorumlara “Beğendiğiniz için çok mutlu oldum. Sevgiler, saygılar” diyerek teşekkür etti.

ZiRVEDE Dizi, Tüm Kişiler’de 7.41 reyting ve 24.36 izlenme oranı, AB Grubu’nda da 8.86 reyting ve 29.95 izlenme oranıyla birinci oldu.

Twitter yıkıldıNilgün Belgün: Bence bu dizi tutar. Hem oyuncular tanıdık hem konu tam bize göre. Tek eksik, star genç kız yok.
Mehmet Ali Ilıcak: Türkiye’nin Kıvanç’ı Yunan’ın Helious’u, Hollywood’un    Brad Pitt’idir, biline.
Merve Boluğur: Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuk anlamında yardırmış.
Begüm Kütük: ‘Kuzey Güney’ nefis... Kıvanç döktürmüş. Buğra, Güney karakteriyle yıkılıyor.
Burcu Kara: Çok uzun zamandır hiçbir diziden bu kadar etkilenmemiştim.
Birol Güven: “Mankenden oyuncu olur mu?”, olur hem de cillop gibi olur. Tebrikler Kıvanç Tatlıtuğ.

Milliyet-Cadde

[/i]
25 Haziran 2012, 19:08:28
Çevrimdışı Meva

‘KUZEY GÜNEY’ 80 DAKiKA OLMASIN

Tek diyeceğim bu. Çünkü bu senaryoyla her hafta işin içinden çıkmak, koca bir sezon aynı performansı göstermesi gerçekten zor. Ve de anlamsız. İzleyici de alışsın, artık bu ‘film gibi dizi izleme’ alışkanlığını bıraksın. Sonra sahneler uzar, bir bakış bir yürüme, bir ağlama sahnesi tek başına kalmaya başlar. Birinci bölümünden iki ayrı bölüm çıkardı ‘Kuzey Güney’in. Kıvanç Tatlıtuğ ilk antrenmanlarını yaptığı ‘Ezel’deki karakterini sağlamlaştırmış. Kendi sesiyle oynuyor. Ses eğitiminin ne kadar önemli olduğunu ispatlıyor. Mesela Cemre’de bu eksikliği gördüm. Bir James Dean havası sezdim Tatlıtuğ’da. Yazılacak çok şey var. Mutlaka çok yazı çıkacak.
Yineliyorum; artık dizilerimizde film uzunluğuna bir son verilmeli. Ne demek istediğimi gelecek bölümlerde, sonraki, sonraki bölümlerde anlayacaksınız.

Sina Koloğlu
Milliyet-Cadde

[/i]
25 Haziran 2012, 19:08:54
Çevrimdışı Meva

'Kuzey Güney' sıkı başladı
'Muhteşem Yüzyıl', muhteşem bir tehlikeyle karşı karşıya... Tehlikenin adı: 'Kuzey Güney'. Yani yakışıklımız Kıvanç Tatlıtuğ'un önceki akşam yayına giren yeni dizisi.
Dakika bir, dizi Twitter'ı alt üst etti vallahi. Etmeyecek gibi değil ki.
Kıvanç Tatlıtuğ, seyirciyi ekran başına kilitlemeyecek gibi değil ki. Adam Benjamin Button mübarek!
Yaz başında bir kampa girdi, beş yaş hatta on yaş genç çıktı. Efsane bir vücuda sahip oldu.
Ben böyle bir disiplin, böyle bir azim, böyle bir meslek aşkı görmedim. Her gün spor salonuna gitti, ağzına diyetisyeninin verdiğinden başka tek lokma koymadı. Sabahları yulafı sütsüz, suyla yemeler. Sadece haşlanmış yumurtalı öğünler. Gram tatlı yememeler...

ÇOK AKILLI HAREKET ETTİ
'Behlül' karakterini aşamaz sandığımız Kıvanç, 'Behlül'ü sekize katladı. (Buradaki 'Sekiz'i iki anlamda da kullanabiliriz. Bkz: Ezel) Çok akıllı hareket etti, şöhretin büyüsüne kapılmadı.
Bütün yaz 'Kuzey Güney' dizisini dilinden düşürmedi; oyunculuğu için de çok çalıştı, çok.
Ve tüm emeğinin karşılığını çarşamba gecesi aldı. Ayakta alkışlanmayı hak etti. Dizi harika başladı. Kıvanç izleyiciden yüz puan aldı.
Bana sorarsanız; dizinin kadın kahramanı Öykü Karayel'i biraz zayıf buldum. Ama belki önümüzdeki bölümlerde o da açılır. Açılmazsa da güzeller güzeli Bade İşçil var. Yani 'Kuzey Güney'i etkilemez. Zaten dizi, sırf Kıvanç'ın performansı için bile izlenir. Özetle; çarşamba geceleri 'Muhteşem Yüzyıl' ile 'Kuzey Güney' sıkı yarışır. E, ne diyelim; iyi olan kazansın.

Ayşe Özyılmazel
Sabah-Günaydın

[/i]
25 Haziran 2012, 19:09:24
Çevrimdışı Meva

Önceki akşam Su Adası’nda Dünyaca ünlü bir saat firmasının adına hazırladığı saatleri tanıtan yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, tanıtım sonrası Kanal D’nin sevilen dizi ‘’Kuzey Güney’’ ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘’MUHTEŞEM YÜZYIL’’ VE ‘’KUZEY GÜNEY’’ REKABETİ HAKKINDA NELER SÖYLEDİ?

Star TV Super Starlife ekibi tarafından görüntülenen Kıvanç Tatlıtuğ, Kanal D’de yayınlanan ‘Kuzey Güney’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizileri arasındaki rekabet için ‘’Herkes bu işte hakkı ne ise onu kazansın. Haftanın aynı günü yayınlanan diziler arasında rekabet hep olacak. Bunlar tatlı rekabetler.  İzleyiciye ne kadar güzel bir hikâye sunarsak bizler o kadar mutlu oluyoruz. Bence en önemli rekabet böyle bir rekabet olmalı’’şeklinde açıkladı.

KUZEY'İN ARKASINDAN KONUŞAMAM!

Son günlerin fenomen dizisi ‘Kuzey Güney’in izlenme sebeplerini hikayenin güzel olması ile ilgili olduğunu söyleyen yakışıklı oyuncu dizinin izlenmesinin kendisiyle alakalı olmadığını dizinin hikayesinin, oyuncuların ve yönetmenin yetenekli olmasıyla alakalı olduğunu söyledi. Kıvanç Tatlıtuğ 'Kuzey'le ortak yanlarınız var mı?' sorsuna "Benzeyen yanları da var benzemeyen yanları da var"dedi. Benzeyen yanları sorulan Kıvanç Tatlıtuğ "Kuzey'in arkasından konuşamam kusura bakmayın."diyerek cevap verdi. Tatlıtuğ'un bu sözlerinden anlaşılan o ki kendiside Kuzey karakterinden çekiniyor.

O TOKATLAR GERÇEK!

Ayakligazete.com’un haberine göre, Ne Kuzey’in ne de Güney’in iyi  yada kötü bir karakter olmadığını anne ve babanın da aynı olduğunu söyleyen Tatlıtuğ, ‘’Türkiye’de işlemediği bir suç yüzünden ceza evine giren ve ya bir suçu üstlenip ceza evine giren ve çok kötü şartlar altında yaşayan insanlarında sorunlarına parmak basabildiğimiz için çok mutluyum. Onları hissetmeye çalışıyorum.’’ Belirten ünlü oyuncu dizideki karakterinin babasından yediği tokatların gerçek olduğunu söyledi.(Ayakligazete.com)

[/i]
25 Haziran 2012, 19:09:56
Çevrimdışı Meva

Merve Boluğur, Kuzey Güney Dizisini Kurtaramaz
HT Magazin yazarlarından Memet Güler, Kuzey Güney'i yazdı..

Bu yıl en heyecanla beklediğim dizilerin başında geliyordu Kuzey Güney. Kıvanç'ın 13 kilo birden vererek baklavalı bir karın yapması, her hafta başka bir maharetini gözler önüne serecek olması, ilk defa sazı alıp eline bir diziyi tek başına taşımaya soyunması, bu merakın sebebinin satırbaşlarıydı

Dizinin yapımcısı birçok kalburüstü diziye imza atan Ay Yapım olunca, beklenti çıtam da iyice yukarılara fırladı. Ancak gelinen noktada görüyorum ki, dizi her hafta biraz daha kan kaybediyor. Diziyi benim gibi merakla bekleyen onlarca seveni, özellikle de son bölümlere bakıp Kuzey Güney'i terk ediyor. Peki, Kuzey Güney'de yanlış olan ne? İyi başlayan ancak sonlara doğru yavanlaşan ve seyirciyi diziden soğutan, uzaklaştıran ne? Gördüklerimizi sıralayalım...

En başında dizi çarşamba akşamı Muhteşem Yüzyıl gibi geçen seneden lider gelen ve yeni sezona bomba gibi giren bir yapımın karşısında başladı maça. Bana sorarsanız ağlarına giren ilk golü, aynı gece ekranda olan bu güçlü rakibinden aldı. Zaman içinde seyirci kendilerine nasılsa dönecek diye beklediler ama bunun da gereklerini yerine getiremediler. Kuzey ve Güney arasındaki aşk eksenini devam ettiremediler. İki kardeş de aynı kıza âşıktı ama Öykü Karayel'in rolün hakkını veremediği eleştirilerine göğüs geremediler. Diziye, dizinin temel mantığını Bozan ve seyredeni yoran lüzumsuz yan hikâyeler eklediler.

Bir bölümde bir baktık Güney bir anda yıllardır âşık olduğu kızdan vazgeçmiş, sosyetik güzel Banu'yu seçmiş. Üstelik de hemen muhabbet kuşları haline gelmiş bu ikili. Bir başka bölümde baktık ki Kuzey, her ne kadar kandırılmış da olsa, gidip Simay'la dünya evine girmiş. Cemre'nin boşluğunu yan hikâyelerle doldurmayı deneyen senaryo ekibi, gördük ki işi iyice arapsaçına çevirmiş. İçinde Kıvanç Tatlıtuğ'un bulunduğu sezonun en iddalı projelerinden biri, Merve Boluğur'un da ekibe dahil olmasıyla adeta rotayı bildiğimiz gençlik dizilerine çevirmiş. İki kardeşin âşık olduğu aynı kızın etrafında kurulan Kuzey Güney ve Cemre üçgeni gitmiş, yerine bambaşka, tanımı zor, tatsız bir geometrik şekil gelmiş.

Üstelik bütün bu gel-gitler, tüm bu zikzaklar sadece 12 bölümde gerçekleşmiş. ‘Tekrarı yok' sloganıyla ekrana gelen dizinin tekrar bölümlerinin verilmesiyse işe iyice tüy dikmiş. Bakın sonuçlar ortada, Kuzey Güney bu hafta, haftalık reyting listemizde artık iyice alt sıralarda. Elbette dizilere gerektiği yerde seyirciyi heyecanlandıracak, onları diziye derinden bağlayacak unsurlar eklenmelidir. Ama bu, mutlaka seyirciyi ikna edecek şekilde olmalı ve elinizin bozulduğu hissettirilmeden yapılmalıdır. İşte bence en büyük hatayı burada yaptı Kuzey Güney. Umarım toparlarlar. Hepinize iyi haftalar..

(TelevizyonGazetesi.com) 3 saat önce.. [3186730]

[/i]
25 Haziran 2012, 19:11:31
Çevrimdışı Meva

'Hayatımın en iyi dönemi'

Kuzey Güney dizisindeki rolü için çok çalışan Kıvanç Tatlıtuğ çarpıcı açıklamalar yaptı.

12 Aralık 2011 Pazartesi, 15:36:40

"Kuzey Güney" adlı dizide, 'Kuzey' karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, şu andaki fiziksel görünüme ulaşabilmek için hayatında büyük değişiklikler meydana geldiğini açıkladı. Akşam gazetesinin haberine göre, hayatının her döneminde spor yaptığını, fakat ilk defa bu kadar sistemli bir şekilde çalıştığını belirten yakışıklı oyuncu, "Sıkı bir çalışma döneminden geçtiğim doğru ama artık benim için zor gelen bir şey değil" dedi.

'Kuzey' karakteri için hazırlanırken yaptıklarının artık hayatının bir parçası olduğunu ifade eden Tatlıtuğ, "Ne kadar yoğun çalışırsam çalışayım, neredeyse her gün spor yapıyorum. Hayatımda diyet yok, artık kaliteli besleniyorum. Kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum. Hayatımın en iyi dönemini yaşıyorum" dedi.

HT/ Magazin   

[/i]
25 Haziran 2012, 19:12:14
Çevrimdışı Meva

Kuzey Güney dizisi izleyen herkes bir anda afalladı

Posta gazetesi televizyon eleştirmeni Mesut Yar, dizinin son bölümünü izledikten sonra şu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissetti:

Şu kadarı net ki, daha da ağabeyimle aynı arabaya binip İstanbul’u turlamam. Sıkıntı oluşabilir çünkü. Kardeşler arasındaki bağı bir direnç testine dönüştürebilir, ipucunu da almıştır hani... “Kuzey Güney” dizisinden (Kanal D) bahsettiğimi anladınız sanırım. Önceki gün yayınlanan bölümün final sahnesinde yaşanan direnç testinden yani. O nasıl bir tezgahsa artık Kuzey ve Ali bir olup Güney’i felç ettiler.

Felç dediysem duygusal anlamda. Kardeşinin bir zaman kendisine gösterdiği fedakarlığın zerresini göremedik Güney’de. Tamam, Kuzey’in alkollü olması, bir adama çarpması, arkadan yaklaşan siren sesleri filan psikolojik olarak travmaya sokabilirdi adamı. Ama sevgi, ama kan bağı, ama kardeşlik denilen şey fikrin firarına izin vermezdi sanırım. Olmadı. Güney, her zamanki gibi aile içindeki en zayıf halka olduğunu kanıtladı. Üstelik bilanço da ağır oldu. Fiziki ölü yok ama manevi olarak Kuzey gömdü ağabeyini. Dedim ya, turlamam ağabeyimle İstanbul’u. Şu hayatta iki kardeşiz hepi topu. Bırakalım da böyle kalsın; değil mi ama?

Televizyon Gazetesi.

[/i]
Yanıtla  
Sayfa [1] 2 3 [Yukarı git]

Paylaş facebook Paylaş twitter

Görüntülenme Seçenekleri  
Gitmek İstediğiniz Yer

Bu Bölümü Görüntülemekte Olanlar

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İkon Rehberi
Normal Konu
Beğenilen konu (15 veya fazlası ileti içermektedir)
Çok beğenilen konu (25 veya fazlası ileti içermektedir)
Kilitli Konu
Sabit Konu
Anket

Yeni Mesaj Var   Yeni Mesaj Yok   Forum Kilitli